I. Vicemiss aerobik 2016 se stala Tereza Jedličková. Rodačka z Pardubic, které je 19 let a narodila se ve znamení vah. Tereza se prý nebojí výzev a jde do všeho po hlavě. Věnuje se modelingu a jejím snem je stát se právničkou a zabývat se rodinným právem. V budoucnu by také ráda vycestovala do zahraničí, aby se naučila jazyky a poznala nové kultury světa.

Tereza stejně jako ostatní vítězky 19. ročníku, bude členkou poroty během výběrových regionálních kol Miss aerobik tour. My jsme ji vyzpovídali, jak se na tuto roli těší a jaké si odnáší dojmy z celé soutěže.

Zoom gallery

Terko, za sebou máš první soutěžní kolo Miss aerobik Tour, které se konalo koncem ledna v Českých Budějovicích. Jak se ti tam líbilo?

Bylo to skvělé. Atmosféra v hale Jihočeské univerzity byla báječná. A překvapilo mě, kolik šikovných dívek se výběrového kola zúčastnilo. V Českých Budějovicích jsem navíc byla úplně poprvé a moc se mi tam líbilo.

Jaké je to být v roli porotkyně?

Je to pro mě úplně nová role. Bylo pro mě hrozně těžké vybrat mezi tolika šikovnými slečnami jen desítku těch nejlepších. Nejradši bych dala hlas všem, ale pravidla a počet postupujících byl jasně daný. Takže jsem se snažila vybírat pečlivě a s tím nejlepším svědomím.

Jaká by podle tebe měla být 20. Miss aerobik a Fitness?

Podle mě by to měla být slečna zapálená do sportu. Měla by být pokorná, zdravě soutěživá a příjemná.

Kdy ses rozhodla, že se přihlásíš do soutěže Miss aerobik?

Soutěž Miss aerobik jsem znala dlouhá léta. Už jako malá holčička jsem pravidelně koukala na jednotlivá finále v televizi. Tenkrát mě opravdu nikdy nenapadlo, že i já jednou budu stát pódiu a navíc ještě mezi třemi nejlepšími.

Dívky, které letos postoupí z regionálních kol, se utkají o postupové místo do finále v semifinálovém kole, které se uskuteční v Praze v hale TJ Spoje Praha 26. června 2017. Pak je budou stejně jako váš ročník čekat půlroční přípravy. Jak moc to pro tebe byly přípravy na finále náročné?

Přípravy na finále byly pro mě velmi náročné, protože se aerobiku závodně nevěnuji už 7 let. Musela jsem hodně trénovat, abych mohla dívkám konkurovat. O to víc jsem měla chuť sama sobě něco dokázat a bojovat.

Co si konkrétně dělala?

Připravovala jsem se průběžně ve fitness centru, kde jsem se snažila pracovat hlavně na postavě. Nejvíce času jsem ale strávila pilováním choreografií, které pro mě byly z počátku velmi náročné. S vlastní sestavou aerobiku mi pomáhala trenérka Edita Chalupníčková. Já měla vizi, jak by to mohlo vypadat, a ona mi pomohla to zrealizovat.

Jak si viděla své šance na vítězství?

Upřímně, každá dívka si přála se umístit, proto jsme do toho všechny šly. Během toho půl roku, jak jsem holky více poznávala, se mi mé tipy na vítězky měnily.

Byla mezi finalistkami vaše ročníku velká rivalita?

Rivalita mezi námi nebyla skoro žádná, alespoň já jsem ji nepociťovala. Až ke konci, když se blížilo finále, byla z některých cítit velká soutěživost a touha vyhrát za každou cenu.

Jednou z disciplín finálového večera byla i promenáda v plavkách. Musela jsi dodržovat nějaký speciální jídelníček?

Já se už delší dobu stravuji zdravě, tudíž jsem žádné diety nedržela. Jedla jsem stále tak, jak jím. Jen jsem trochu více zabrala ve cvičení.

Jaký nejkrásnější zážitek sis ze soutěže odnesla?

Nejhezčí zážitek pro mě bylo samotné finále. Na ten večer určitě nikdy nezapomenu.

Co tě během příprav na finále nejvíce bavilo?

Nejvíce se mi líbila možnost spolupracovat s lidmi, které bych za normálních okolností nikdy nepoznala.

Vybojovala si titul I. vicemiss aerobik a také titul Miss aerobik Media u mediálního partnera Look Model. Díky tomu sis odnesla ze soutěže mnoho hodnotných cen. Ze které jsi měla největší radost?

Velkou radost jsem měla z lyžařského zájezdu do Francie, který jsem získala od cestovní kanceláře Beta Tour. Nikdy jsem ve Francii nebyla a opravdu se nemohu dočkat, až se tam vydám. Velkou radost mi také udělal posilovací stroj od TUNTURI. Díky vítězství u mediálního partnera Look Model jsem také získala zapůjčení vozu Masserati na víkend. Takže jen co si v diáři najdu volno, plánuji se vydat s kamarádkami na dámskou jízdu.

Jak se snažíš pracovat na své postavě? Kolikrát týdně třeba trénuješ?

Fitko se stalo mým druhým domovem. Cvičím v podstatě denně. Ob den dojíždím z Pardubic do Prahy, tedy více jak 100 km, za skvělou trenérkou bikini fitness Evou Havelkovou, která mi pomáhá k mé vysněné postavě. Nejvíce se samozřejmě zaměřujeme na problémové partie.

Jseš v maturitním ročníku. Co máš v plánu pak?

Ještě nejsem plně rozhodnutá. Zatím se snažím soustředit pouze na to, abych úspěšně odmaturovala. Pak se uvidí, co bude dál. Pokud mám ale něco konkrétního vybrat, líbilo by se mi studovat práva.

Co tě baví mimo aerobik?

Baví mě modeling – chození přehlídek a focení. V poslední době se mi podařilo získat několik zakázek na focení, za což jsem moc ráda. Také ráda lyžuji, chodím běhat a nejraději, jak už jsem zmínila, navštěvuji fitness centrum.

Miss Aerobik 2017 > Aktuálně > I. Vicemiss aerobik 2016 přiznala, jak byly pro ní přípravy na finále náročné. Čtěte zde!