Jaká je Zuzana Danihelová? Jaké má plány, jaké dojmy si ze soutěže odnáší? Čtěte náš rozhovor!

Zoom galleryII. Vicemiss aerobik 2016 a zároveň Miss aerobik sympatie 2016 se stala rodačka z Kopřivnice Zuzana Danihelová. Je jí 19 let a narodila se ve znamení Kozoroha. Aerobik začala cvičit v 1. třídě v Domě dětí v Kopřivnici. V dětství se učila hrát na zobcovou a příčnou flétnu. Z časových důvodů u ní ale nakonec zvítězil tanec, kterému se věnuje dodnes. Mimo to ve svém volném čase chodí do posilovny, kde tráví spoustu času. V budoucnu by chtěla studovat práva nebo obor regenerace a výživa sportu. Zuzana je společenská, pečlivá, spolehlivá, empatická, cílevědomá a má pevnou vůli. A co opravdu nemá ráda je nespravedlnost.

Zuzana spolu s ostatními vítězkami 19. ročníku Miss aerobik bude v rámci regionálních kol Missaerobik Tour vybírat dívky, které se chtějí stát 20. Miss aerobik a Fitness. My jsme Zuzku vyzpovídali, jaká by měla podle ní být nová vítězka Miss aerobik 2017 a jak vzpomíná na půlroční přípravy na Finále Miss aerobik 2016.

Zoom gallery

Zuzko, v jakých městech v rámci Miss aerobik tě uvidíme v porotě?

Zatím určitě budu vybírat krásné a sportovně nadané dívky na tource v Ostravě. Zda se zúčastním i ostatních soutěžních kol ještě nevím. Samozřejmě bych moc ráda, ale protože jsem z Kopřivnice, což je trochu z ruky od plánovaných zastávek Miss aerobik tour, a navíc jsem ještě v maturitním ročníku, tak musím svou účast v porotě ještě zvážit. Snažím se teď maximálně věnovat studiu.  

Jaká by podle tebe měla být 20. Miss aerobik a Fitness?

Určitě by měla zůstat svá. Měla by být sportovně nadaná a hlavně přirozená.

Jaké si odnášíš dojmy ze soutěže Miss aerobik?

Mé dojmy jsou naprosto skvělé. Vůbec jsem nečekala, že bych se mohla umístit, ačkoli jsem si to moc přála. To, že jsem získala dokonce dva tituly, je prostě fantazie. Na celé přípravy Miss aerobik moc ráda vzpomínám. Byly jsme dobrá parta. Doufám, že se s holkami ještě někdy uvidím.

Kdy ses rozhodla přihlásit do soutěže Miss aerobik a udělala jsi to sama?

Do soutěže jsem se přihlásila úplně náhodně. Při jedné soutěži v aerobiku v Brně jsem byla při registraci oslovena, zda bych chtěla být v rámci této soutěže zařazena i do výběru semifinalistek do soutěže Miss aerobik. A tak jsem si řekla proč ne a ono to vyšlo. Stejně tak se mohou do soutěže přihlásit dívky i teď. Takže všem dívkám, které se plánují zúčastnit závodů FISAF, kde se zároveň budou vybírat dívky do dalšího ročníku, určitě doporučuji, ať jdou zkusit štěstí. Třeba je tato náhoda dovede k titulu stejně jako mě.

Dívky, které letos postoupí z regionálních kol, budou bojovat o postup do Finále v Semifinálovém kole, které se uskuteční v Praze v hale TJ Spoje Praha 26. června 2017. Pak je budou stejně jako váš ročník čekat půlroční přípravy. Jak moc to pro tebe byly přípravy na finále náročné? Jak si je prožívala?

Každé soustředění bylo pro mě náročné fyzicky, psychicky i časově, protože jsem to z Kopřivnice měla nejdál ze všech finalistek. Na každé soustředění jsem se ale vždy moc těšila. Nejvíce jsem si užila pětidenní soustředění v penzionu Hulín u Sedlčan. Natáčely jsme tam medailonky, trénovaly jsme volné sestavy i společné vystoupení s mistrem světa v aerobiku s Petrem Sirotkem, cvičily jsme v bazénu s Verčou Šindelářovou, zahrály jsme si bowling a mnoho dalšího. Bylo tam moc hezké prostředí a výborně tam vařili.

Byla mezi finalistkami vašeho ročníku velká rivalita?

Určitě každá z dívek dělala vše pro to, aby uspěla. Ale rivalita mezi námi nepanovala, a pokud ano, tak já to tak necítila. Všechny jsme si úspěch navzájem přály a chovaly jsme se k sobě jako kamarádky a ne rivalky.

Děláš aerobik závodně?

Závodně jsem se mu věnovala od 7 let. Jezdila jsem po různých soutěžích především v komerčním aerobiku. Dnes už se mu moc nevěnuji a zaměřuji se spíše na posilování. Když se mi ale po aerobiku zasteskne, tak si zajdu zacvičit na skupinovou lekci anebo na závody Moravskoslezké či Ostravské ligy.

Na kterou disciplínu ses nejvíce připravovala?

Nejvíce jsem se připravovala na svou volnou sestavu aerobiku. Snažila jsem se, aby každý prvek vtěsnaný do jedné minuty, byl co možná nejdokonalejší. Jízda na rotopedu také nebyla nejsnazší. Tady se mi vyplatil čas, který jsem strávila v posilovně, protože jsem tuto disciplínu vyhrála. Trému jsem měla i z rozhovoru.

Pomáhal ti s přípravou individuální sestavy aerobiku někdo?  

Volnou sestavu aerobiku jsem začala trénovat asi 3 týdny po Semifinále. S výběrem jednotlivých prvků mi pomáhala moje kamarádka Martina Lopušná, která mi především radila se sportovním aerobikem. A moc jí za to děkuji.

Jednou z disciplín během finále byla i promenáda v plavkách. Musela jsi před finále dodržovat nějaký speciální jídelníček?

Dlouhodobě se snažím dodržovat zásady zdravého životního stylu – zdravě se stravuji, posiluji. A tak nebylo třeba jídelníček nějak speciálně upravovat. Jediné co jsem navíc udělala, byla návštěva solária před finále.

Jaký nejkrásnější zážitek sis ze soutěže odnesla?

Pro mě byla celá soutěž Miss aerobik nezapomenutelná zkušenost. Poznala jsem nové lidi a získala nové kamarádky. A to, že při závěrečném ceremoniálu zaznělo mé jméno hned dvakrát, jakožto vítězka Miss aerobik sympatie a II. Vicemiss aerobik, tak to byl pro mě zážitek největší.

Zažila si během příprav na finále chvíle, které pro tebe byly psychicky náročné? Co konkrétně?

Program soustředění byl vždy velmi náročný. Ačkoli jsme byly ke konci dne už hodně unavené, i přesto bylo stále co pilovat a dolaďovat, aby vše bylo ve výsledku co nejdokonalejší. To mě vyčerpávalo po všech stránkách.

Odnesla sis ze soutěže mnoho hodnotných cen. Z které si měla největší radost?

Vážím si všeho, co jsem vyhrála. Největší radost jsem měla z lyžařského zájezdu do Francie od firmy Beta tour, ve které jsem ještě nikdy nebyla. Radost jsem měla také z poukazu na pětidenní pobyt v penzionu v Hulín u Sedlčan, kde jsme měly soustředění a kde se mi moc líbilo. Potom jsem měla také radost z rotopedu od značky TUNTURI, který mi nedávno firma dopravila. A jelikož miluji sport, oceňuji poukázku do Nike Prague a roční permanentku do Fitness Victory. Dále jsem dostala spoustu poukázek -  Petra Clinic, kde se o mě určitě pěkně postarají.

Vyhrála si zároveň cenu Miss aerobik Sympatie. Co pro tebe tento titul znamená?

Jako obyčejná a mediálně neznámá dívka ze severní Moravy jsem vůbec nečekala, že bych právě tento titul mohla získat, a proto si jej strašně moc vážím. Hlasovat se mohlo mnoha způsoby a u některých médií bylo možné průběžně výsledky sledovat. Já jsem nebyla favoritkou nikde. Nakonec jsem zřejmě zvítězila hlavně díky SMS hlasům, o jejichž průběžném stavu jsme informovány nebyly. Ještě jednou všem za podporu děkuji.

Věnuješ se modelingu? Chtěla by ses přihlásit ještě do nějaké jiné soutěže krásy?

Modelingu se nevěnuji. Jsem spíše sportovní typ a myslím si, že díky mé postavě pro mě modeling není to pravé. Navíc mě to vůbec neláká. Ale protože mě baví posilování, zvažuji, že bych se mohla přihlásit do soutěže Bikini fitness nebo Miss dívka ČR.

A do Miss aerobik by ses znovu přihlásila?

S odstupem času a po zhodnocení všech pro a proti, díky nabytým zkušenostem, díky novým kamarádkám a možnostem, je má odpověď jednoznačně ANO.

Jaké máš plány do budoucna? Co tě v brzké době čeká?

Jelikož jsem ve čtvrtém ročníku, tak mě čeká maturita a přijímačky na vysokou školu.

 

 

Jaká je Zuzana Danihelová? Jaké má plány, jaké dojmy si ze soutěže odnáší? Čtěte náš rozhovor!
Miss Aerobik 2017 > Aktuálně > Jaká je Zuzana Danihelová? Jaké má plány, jaké dojmy si ze soutěže odnáší? Čtěte náš rozhovor!